29 Mayıs 2015 Cuma

Bradley Trevor Greive - Kötü Günler Kitabı

Merhabalar,
Bundan birkaç yıl önce ruhumun daraldığı, kendimi çok kötü hissettiğim bir dönemde abim bana bu kitabı alıp gelmişti. O günden beri başucu kitabımdır bu sevimli kitap. Ne zaman daralsam, sıkılsam hemen kitabımı okurum ve yüzümde anlamsız bir sırıtmayla kapağını kapatıveririm.

Buralı Olmayanlar Lokali - kitap - kötü günler kitabı

27 Mayıs 2015 Çarşamba

Bodycare Norway Seaweed Serisi

Norveç deniz yosunu, Ecocert belgeli organik bir üründür. Bodycare cilt bakım kremi ve yüz temizleme jeli tüm Dünya'da tercih edilen Norway Seaweed bileşeniyle güçlendirilmiştir. Türkiyede ilk ve tek olan formülün içerisinde Su, İyot, Kalsiyum, Magnezyum, Organik Maddeler, Hidrokarbonatlar barındırmaktadır. Dünyanın çeşitli ülkelerinde yapılan analiz ve araştırmalar sonucu yararlı ürün olarak tescillenmiştir. Cildin sıkılığını artırmada, kollojen ve elastin sentezini artırmada, bağ dokusunu sıkılaştırmada etkilidir. Cildin yumuşak, ipeksi ve sıkı görünmesine yardımcı olur.Kuzey denizleri ve özellikle Norveç’te yetişen kahverengi renkte bir deniz yosunudur. Deniz yosunu birçok vitamin ve mineral açısından zengindir. İçeriğinde bulunan elementler sayesinde, ciltte bir çok yararlı etkiye sahiptir. Bodycare Norway Seaweed Serisi, genellikle yüz bölgesinde ki sivilce, akne, siyah nokta, egzema gibi cild problemlerini, engellemeye yardımcı olur. Yapılan testlerde Bodycare krem ve temizleme jelinin Norway Seaweed formulü sayesinde cild problemlerin de büyük bir oranda düzelme gözlenmiştir. Bodycare, İçeriğindeki parfüm anti-alerjendir. Norway Seaweed formülü sayesinde ve cildinize hiçbir şekilde zarar vermez. Tüm ciltlerin neme ihtiyacı vardır. Gergin ve pullanmış bir cildin en büyük düşmanı kırışıklıklardır. Cildi bol bol nemlendirerek kırışıklıkları engellemek için Bodycare Yüz Temizleme Jeli'ni yüzünüze her gün uygulayın. Makyaj yapılmasa dahi cildin her gün temizlenmesi gerekir.


Yüz bölgesinde açılan gözeneklerin en büyük nedeni temizlenmeyen cilttir. Yüz bakımında kullanılan losyonların görevi gözenekleri temizlemektir. Siyah nokta oluşumunu gidermeye yardımcı olan Bodycare Norway Seaweed Bakım Kremi cildinizin sıkı ve pürüzsüz görünmesini sağlar. Kullanım Şekli Sabah ve akşam olmak üzere 2 kez düzenli olarak uygulayın. Yüz temizleme jeli ile tüm yüzü yıkayın. Nemlendirici Bodycare Norway Seaweed krem ile cildinizi nemlendirin. Bodycare Norway Seaweed Serisi tüm cilt tipleri için geçerlidir.www.bodycaretr.com


*Basın bültenidir.

25 Mayıs 2015 Pazartesi

Ceradolin Nemlendirici Losyon ( Hidro ve Lipo )

Merhabalar,
Cildim çok kuru olduğu için yıllardır denemediğim vücut nemlendiricisi yok gibidir. Memnun kaldığım ürün de ne yazık ki çok azdır. Cildimin kuruluğundan koyu renk çarşaf, çorap ve kıyafet kullanmak zaman zaman işkence olabiliyor benim için.
Bugün uzun süredir denediğim Ceradolin Nemlendirici Losyonlardan söz edeceğim.

Buralı Olmayanlar Lokali-Ceradolin

22 Mayıs 2015 Cuma

Zülfü Livaneli - Kardeşimin Hikayesi


" Mantıksız gibi geliyor ama o sabah uyandığımda tuhaf bir haber alacağımı biliyordum. karadenizin lacivert dalgalarıyla baş başa kalmış olan bu ıssız köyde geçen her gün birbirinin aynısı olduğu için burada insanların heyecanla konuşacağı olaylara pek sık rastlanmazdı. o günün de ötekiler gibi sessizce akıp gitmesi gerekirdi ama galiba başka şeyler olacaktı. o mahmur sabah saatlerinde bir cinayet haberi alacağımı bilmiyordum elbette ama bir haber gelecekti. daha yataktan çıkmamıştım, gözlerim kapalıydı, arkalarında fosforlu çizgiler bırakarak yıldırım hızıyla hareket eden mor tavşanları izliyordum. "


20 Mayıs 2015 Çarşamba

Bitenler - 10

Merhabalar,
Son bitenler yazısı yazalı tam 5 ay olmuş. Ya ben çok tembelim, birşey bitiremiyorum ya da ev çöp eve döndü; belediyeye haber verin :)))

Buralı Olmayanlar Lokali-bitenler

18 Mayıs 2015 Pazartesi

15 Mayıs 2015 Cuma

Bloggerlar Aranıyoraranıyor ile ilgili görsel sonucuSevgili Bloggerler;
Türkiye’de düzenlenecek olan etkinliklerimizde yer almak ister misiniz?
Bunun için aşağıda istediğimiz bilgileri içeren bir mail atmanız…

    Blog İsmi
 Mail Adresi
Yaş
Meslek
  Şehir

Eğer kendinizi ve blogunuzu da tanıtırsanız memnun oluruz…
Etkinliklerimizde görüşmek üzere…

Mail Adresi: dgb.organizasyon@gmail.com

13 Mayıs 2015 Çarşamba

11 Mayıs 2015 Pazartesi

Doğuş Otomotiv Trafik Hayattır!

Direksiyon başında mesajlaşmayın, güvenliğinizi riske atmayın.
Trafik Hayattır!

Gelişen teknoloji sayesinde günlük işlerimizin birçoğunu cep telefonları üzerinden yapmak hem hayatımızı kolaylaştırıyor hem de cep telefonuna olan bağımlılığımızı giderek arttırıyor. Bu bağımlılık trafikte ise önemli bir tehlike unsuru yaratıyor.
Araç kullanırken cep telefonuyla mesajlaşmak veya konuşmak sadece sürücü güvenliğini değil, yaya güvenliğini de tehlikeye atan en büyük hatalardan biri olarak gösteriliyor. Yapılan bir araştırmaya göre cep telefonuyla mesajlaşan veya konuşan bir sürücünün sarhoş bir sürücü ile aynı tepkileri verdiği öne sürülüyor. Tüm bu sebeplerden ötürü Doğuş Otomotiv’in kurumsal sorumluluk platformu Trafik Hayattır cep telefonu kullanımı konusuna dikkat çekerek, toplumu bilinçlendirmeyi hedefliyor.
Trafik güvenliği bilincini toplumun tüm kesimlerine yaymak için faaliyetlerini sürdüren Trafik Hayattır, 4 ana mesaj üzerinden farkındalık yaratmayı hedefliyor. Bu kapsamda, platform aşırı hız, bebek koltuğu kullanımı, emniyet kemeri gibi trafik güvenliği stratejik mesajlarına son yıllarda ‘cep telefonu’ kullanımını da ekledi. Trafik Hayattır cep telefonu kullanımına dikkat çeken dergi ve gazete ilanlarına ek olarak, yeni animasyon serisindeki animasyonlarla da cep telefonu kullanımının risklerini esprili şekilde aktarıyor.
Bir boomads advertorial içeriğidir.

Oriflame The One Maskara

Merhabalar,
Bir makyajın olmazsa olmazı bence maskara ve rujdur. Bir de benimkiler gibi kirpikleriniz varmış taklidi yapıyorsa maskara makyaj yaparken zorunluluk oluverir de haberiniz olmaz. Eğer düzgün bir maskara da kullanmazsanız adı gibi sizi maskaraya çevirebilir.

Buralı Olmayanlar Lokali-Oriflame-The One Maskara

8 Mayıs 2015 Cuma

Fikri Mühim Gliss Million Gloss Kampanyası

Merhabalar,
Fikri Mühim içimi okumuş gibi bir kampanya yapmış bu sefer. Kozmetik marketlerde Gliss Million Gloss şampuanları görünce bir ara alsam da denesem derken Fikri Mühim'den kocaman bir paketle geldi.

Buralı Olmayanlar Lokali-Fikri Mühim-Gliss

6 Mayıs 2015 Çarşamba

Soslu Badem: Yaza Girerken de Bir Çekiliş Benden ...

Canım Badem'im çok güzel bir çekiliş düzenleniyor. Süper bir hediye seçmiş, kaçırmayın bu süper çekilişi...Soslu Badem: Yaza Girerken de Bir Çekiliş Benden ...: Galiba çekiliş sezonu açıldı. Birçok blogglarda çok güzel çekilişler oluyor, özellikle kozmetik ağırlıklı. Benimde bloggumun do...

4 Mayıs 2015 Pazartesi

Otacı Keratine - Arginine Saç Bakım Şampuanı ( 1 Kozmetik 2 Yorum )

Merhabalar,
Sevgili arkadaşım Kelebek Etkisi ile birlikte bloglarımızda yeni bir bölüm başlatıyoruz. 1 Kozmetik 2 Yorum adı altında aynı ürünle ilgili iki ayrı yorum okuma şansınız olacak.
Bugün mis mis kokmaya ne dersiniz. Otacı'nın yeni serisi olan Keratine - Arginine saç bakım şampuanıyla misler gibi kokmayı çok sevdim ben. Şampuanlarda yoğun parfüm kokusunu sevmem genelde ama bu şampuanın kokusuna bayıldım.

Buralı Olmayanlar Lokali-Otacı

1 Mayıs 2015 Cuma

Balmozon Profesyonel Cilt Bakım Serumu

Merhabalar,
Ölmez ağacını bilir misiniz ? Hayat ağacı da deniyor bu ağaca. Ya onun mucize meyvesini? 
Efsaneye göre, Havva ile birlikte cennetten yeryüzüne kovulan Adem 930 yaşındayken öleceğine hisseder ve Tanrı'dan kendisini ve dolayısıyla tüm insanlığı bağışlamasını dilemeye karar verir. Bu amaçla oğlu Şit'i Cennet Bahçesine gönderir. Bahçenin bekçiliğini yapan melek, Şit'in duası üzerine İyi-Kötü Ağacı'ndan aldığı üç tohumu ona verir ve öldükten sonra babasının ağzına koyup öyle gömmesini söyler. Adem ölür ve Tabor Dağı yakınında Hebron Vadisi'ne gömülür. Âdem'in ağzında yeşeren ve kök salan üç tohumdan Akdeniz ikliminin simgesi üç ağaç filiz verir: Zeytin, sedir ve servi.
Ölmez ağacının hikayesi işte böyle başlar. Yüzyıllardır zeytin ve zeytinyağı insan için çok önemli hatta mucizevi bir besin olmuş. Hatta altın sıvı bile denilmiş zeytinyağına.

Buralı Olmayanlar Lokali-Balmozon