29 Kasım 2016 Salı

Yeni Bir Keşif Kutusu, Kutu Kutu Moda

Merhabalar,
Sürpriz kutuları sizler de benim kadar seviyorsanız bu yepyeni kutu sizi de en az benim kadar heyecanlandıracaktır. Keşif kutuları genellikle kozmetik ve makyaj ağırlıklı oluyor. Kutu Kutu Moda isminden de anlaşılacağı üzere moda konseptli ilk keşif kutusu.


28 Kasım 2016 Pazartesi

Procsin AquaBio Cilt Temizleme Suyu Ve Yüz Temizleme Köpüğü

Merhabalar,
Son zamanlarda sıklıkla karşıma çıkan bir marka Procsin. Ürünlerini de birkaç hesapta gördükçe merak ediyordum. Geçen ay Nilgün'ün davetiyle katıldığımız Pino Cosmetics etkinliğinde bizlere hazırlanan hediyeler arasında Procsin'leri görünce oldukça mutlu oldum. Hatta etkinlik sonrası eve gelir gelmez denemeye başladım.


22 Kasım 2016 Salı

Cecile Island Of Gods Jeju Pudra

Merhabalar,

Geçtiğimiz ay Pino Kozmetik Etkinliğinden elimiz kolumuz dolu dönmüştük. Gelen hediyeler içinde Cecile ürünleri de vardı. Cecile markasının ikili farlarını ve özellikle eyeliner kalemini bayılarak kullanıyorken gelen bu hediyelerle gözlerim parladı. Ürünleri hemen kullanmaya başladım ve oldukça sevdim.


20 Kasım 2016 Pazar

Güzelliğin Sırrı Usta Ellerde

Makyaja dair ne varsa ilgimi çekiyor hatta beni benden alıyor dersem abartmış olmam inanın. Geçen pazar günü sevgili Nilgün'ün davetiyle Ankara Cepa AVM'de buluştuk. Boyner sponsorluğunda Yves Saint Laurent ürünleriyle Mustafa Cebeci'den makyajla ilgili tüyoları hem dinledik hem de uygulamalı olarak izledik.


16 Kasım 2016 Çarşamba

Yves Rocher Saç Dökülmesine Karşı Serum

Merhabalar,
Saç dökülmeleri zaman zaman hepimizin kabusu olabiliyor. Özellikle mevsim dönümlerinde saç dökülmesi oldukça artabiliyor. Yoğun dökülme yaşadığım bir dönemde Yves Rocher'in Saç Dökülmesi Karşıtı Serumunu denedim.4 Kasım 2016 Cuma

Ankara'da Bir Kozmetik Cenneti : Pino Cosmetics


Merhabalar,
Ankara'da yaşayanların kozmetiğe ilgisi olsun ya da olmasın en az bir kere yolunun düştüğü bir mekandan bahsedeceğim bugün sizlere; Pino Cozmetics.  Benim de özellikle üniversite yıllarında sık sık gittiğim bir mekandı Pino Cozmetics. Ve hala alışveriş yapmayı sevdiğim nadir yerlerden birisidir.Sevgili Nilgün'ün  iki hafta önce  Pino Cozmetics Bahçelievler şubesinde oldukça keyifli ve de kalabalık bir blogger etkinliği düzenlemişti. Üniversite yıllarından beri alışveriş yapmayı sevdiğim bir mekanı yakından tanımak oldukça ilginç ve de güzel bir deneyim oldu benim için.

Bir zamanlar bu kadar çok kozmetik market zincirleri yokken Ankara'da meşhur parfümeriler vardı. Pino Cosmetics'de bu parfümerilerin en meşhuruydu. 1991 yılından beri Ankara'da faaliyet gösteren Pino Cosmetics bugün 16 mağazasıyla Ankara'nın hala en önemli kozmetik marketlerinden biri olma özelliğini koruyor.


Oldukça kalabalık bir blogger etkinliği oldu o gün. Pino Cosmetics oldukça iyi hazırlanmıştı bu etkinliğe. Hem bizimle hem de alışverişe gelen müşterileriyle aynı anda ilgilenmesi ve ortalığın hiç bir şekilde karışmaması takdirimizi kazandı açıkçası.
Biz meraklı bloggerlar mağazadaki her şeyi didik didik inceledik. Cecile marka sorumlusu Fatma hanım markanın ürünlerini anlattı bizlere. Cecile markasının daha önce sadece farlarını ve kalem eyelinerini kullanmıştım. Fatma hanımın verdiği bilgilerden sonra her cilt tipine göre farklı fondötenleri olan Cecili markasının birçok ürününde ve fondötenlerinde aklım kalmadı dersem yalan olur.


İlk defa karşıma çıkan markalar, ilk kullandığım markalar derken hem nostalji yapmış oldum, hem de keyifli bir keşif. Bu markalardan organik içeriğe sahip cilt bakım ürünleri olan Monteil ve Alman kozmetik markası Make Up Factory ve Beyu ürünlerini Türkiye'de sadece Pino Cosmetics'te bulabiliyormuşuz.

Barbara Bort standı da nostaljik anlar yaşattı bana. Üniversite yıllarımda bu kadar çok marka henüz yokken ürünlerini severek kullandığım bir markaydı Barbara Bort.


Mağaza turundan sonra  kozmetik sohbetine Havelka Cafe'nin ikramlarıyla devam ettik. Pino Cosmetics bizlere harika hediyeler hazırlamış. Çay, kahve ve koyu sohbet eşliğinde hediyelerimizi inceledik.
Ürünleri denedikçe yorumlarımı sizlerle de paylaşacağım ama Cecile pudra için efsane bir ürün dersem abartmış olmam. Özellikle indirim dönemlerinde Pino Cosmetics'e mutlaka gitmelisiniz. Yaşadığım şehirde Pino şubesi yok biz ne yapalım diyenler için de online satışları mevcut.

www.pinocosmetic.com

Bu keyifli buluşma ve hediyeler için sevgili Nilgün'e ve Pino Cosmetics'e çok teşekkür ederim.

Yepyeni etkinliklerde görüşmek üzere...