27 Kasım 2014 Perşembe

GRİ VE SOĞUK KIŞ GÜNLERİNE; RENKLİ LENSLERLE RENK KAT!!!

 
Alcon AIR OPTIX® COLORS kontak lensler; gri kış günlerinde bakışlarınıza renk katarak, ortamı ısıtmanıza yardımcı olacak.

26 Kasım 2014 Çarşamba

Kendime Ayırdığım Zaman Mimi

Merhabalar ,
İki sevgili arkadaşım beni mimlemişler.Kendimize ayırdığımız zamanları anlatıyormuşuz bu mimde.Lafı uzatmadan başlayayım :)


24 Kasım 2014 Pazartesi

22 Kasım 2014 Cumartesi

Çekiliş Hatırlatması ( KAPANDI )


3 Kasımda bir çekiliş başlatmıştım.Hediyeler paketlendi şanslı kişiyi beklemeye başladılar :))


Çekilişe hala katılmadıysanız , yada ek şartlardan haberiniz yoksa sizi ŞÖYLE alayım :)
Kasım sonunda bitireceğim çekilişi.

Başlık bir garip oldu ama idare edin :)))

21 Kasım 2014 Cuma

Birden Fazla Instagram Hesabı Nasıl Kullanılır

Merhabalar ,
Akıllı telefonlarla birlikte sanal sosyalleşmede kendimizi aştık.Bir sosyaliz ki artık, mükemmel ötesi :)) Özellikle bazı uygulamalar var ki akıllı telefonu olup bu uygulamaları kullanmayanı dövüyorlar sanki :))19 Kasım 2014 Çarşamba

Oğlum Yüzme Bilmiyor...

Bir cümle insanın canını ne kadar yakabilir ; ya da bir fotoğraf....

Ne zaman ateş sadece fakirin çocukları iş kazalarında ihmalkarlık ve tedbirsizlik yüzünden ölmezse , askerde şehit düşmezse işte o zaman medeni oluruz.Zengin ve fakir diye bir ayrım da olmaz...

( Fakir kelimesinde kesinlikle bir aşağılama yoktur.Aksine yüreği fakir olmasın insanın ... )

17 Kasım 2014 Pazartesi

Tess Gerritsen - Cerrah


" Yüreğinizin çarpmasına, nabzınızın hızlanmasına hazırlanın...Eğer aradığınız yüksek voltajlı gerilimse, doğru kitabı buldunuz demektir." Romantic Times
Kitabın tanıtım yazılarından birisi buydu.

14 Kasım 2014 Cuma

Oje Aşkı ( Bantlı Manikür )

Merhabalar ,
Bu aralar instagramda , pinterestte bu bantlı manikürleri çok görüyorum.Bu bantlar hem değişik şekiller yapmak için hem de tırnağa yapıştırarak farklı süslemeler için kullanılıyor.Ben bu bantları instagram satışından almıştım.Dün de ilk defa kullandım.

Buralı Olmayanlar Lokali

10 Kasım 2014 Pazartesi

Büyük Aşk Büyük ÖzlemAnkara'nın taşına bak ,tut ki baktım
Uzar gider efkârım, çayır ağlar çimen ağlar ben ağlarım,gözlerimin yaşına bak,
Ankara kalesi'nde rasattepe'de,bir akça şahan gezer dolanır, yaşın yaşın mezarını aranır,
Şu dünyanın işine bak
Mustafa'm Mustafa Kemal'im...

"9 Kasım Çarşamba sabahı, Atatürk’te adale kasılmalarıyla istem dışı hareketler ve inlemeler görüldü. 9 Kasım’ı 10 Kasım’a bağlayan gece oldukça sıkıntılı geçti. Atatürk’ e kısa aralıklarla oksijen verildi. Sabaha doğru boğazında hırıltılar azaldı. Saat 8.00’de Dr. Mehmet Kamil Berk ve Dr. Nihat Reşat Belger Atatürk’ e glikozlu serum verdiler (Bu serumun boş şişesi ve şırınga iğnesi halen İstanbul Tıp Faküte’sinde bulunmaktadır). Saat 9.00 olduğunda göğsü hızla inip çıkmaya başladı. Dünyadaki son 5 dakikasına gözleri kapalı giriyordu. Dışarıda bütün bir ulus endişe içinde radyo başında bekliyordu. Savarona son bir saygı duruşu için sarayın önüne demirlemişti. İçerde saray tam bir sessizliğe gömülmüştü. Hasan Rıza Soyak sağ elini ellerinin içine alıp öpmüştü. Soyak’ın ardından Muhafız Komutan İsmail Hakkı Tekçe de aynı eli öptü ve yorganın içine koydu. Bu arada Prof Dr. Mim Kemal Öke Atatürk’ün açık gözlerini kapattı. Son nöbet defterine şöyle yazıldı: Saat 9’u 5 geçe Büyük Şefimiz Derin koma içinde terki hayat etmişlerdir. Atatürk’ün yaveri Salih Bozok şuursuzca sarayın merdivenlerinden aşağı koştu. Alt katta boş bulduğu bir odaya dalıp kapıyı kapattı. ..Az sonra içeriden tek el silah sesi duyuldu. Sesi duyup odaya koşanlar O’nu kanlar içinde buldular kalbine sıktığı tek kurşunla devrilmişti."

8 Kasım 2014 Cumartesi

Ölmez Ağacın Ahı Peşinizi Bırakmasın...


Bir ümmet düşünün ; peygamberi " Kıyametin kopacağını bilseniz elinizdeki fidanı dikiniz . "demiş. "Savaşta bile ağaçlara dokunmayınız . "  diye buyurmuş.
Bir millet düşünün ; ataları " Yaş kesen baş keser . " demiş.Ve o milletin büyük Atası , Atatürk'ü bir ağaç için koca bir köşkü kaydırmış.

7 Kasım 2014 Cuma

Loreal Hydra Active 3 Yoğun Nemlendirici

Merhabalar ,
Mevsim geçişlerinde siz de cilt kuruluğu yaşar mısınız.Ben nemsiz bir cilde sahip olduğum için her mevsim geçişinde kuruluk yaşıyorum.Hatta bu kuruluk zaman zaman pullanmaya bile dönüşebiliyor.Loreal'in bu nemlendiricisi bu geçişlerde imdadıma yetişti dersem abatmış olmam.

Buralı Olmayanlar Lokali


5 Kasım 2014 Çarşamba

Kitap Mimi

Merhabalar ,
Sevgili Nihan değişik bir mimde beni de beni de mimlemiş.Hani akrostiş şiirler vardır ya bu mimde de kitap isimleriyle akrostiş yapıyoruz.Adımızı ya da blog adımızı kitap isimleriyle yazıyoruz.
Adım sadece 3 harften oluştuğu için ben blogta kullandığım Buralı Olmayan ismimi akrostiş yaptım kitap isimleriyle.eyoğlu Rapsodisi - Ahmet Ümit ( yazısı için )
yuyan Güzel - Grimm Kardeşler
uhsal Gelişim ve Kader - Ender Saraç
y Hırsızı - Sunay Akın
al Masalları - Murathan Mungan
mprimatur - R. Monaldi-F.Sorti ( yazısı için )

lasılıksız - Adam Fawer
a Fontaine 'den Masallar
elekler ve Şeytanlar - Dan Brown
y Çöreği ve Deniz Yıldızı - Sunay Akın
üzyılın Aşkları - Can Dündar
kıllı Kadınlar Yanlış Seçimler - Connel Cowan
ietzsche Ağladığında - Irvin Yalom

Lal Masalları ve Akıllı Kadınlar Yanlış Seçimler dışındaki tüm kitapları okudum.
Bu eğlenceli mimi yapmak isteyen herkesi mimliyorum ben de.

Görüşmek üzere...

3 Kasım 2014 Pazartesi

Kasımda Çekiliş Başkadır :) ( KAPANDI )

Merhabalar ,
Pazartesi sendorumuna en güzel haber çekiliş haberi olsa gerek :)) Uzun zamandır çekiliş yapmayı düşünüyordum.Beğeneceğinizi umduğum hediyelerim var sizlere.


1 Kasım 2014 Cumartesi

Bitenler - 8

Merhabalar ,
Yeni bir bitenler yazısı var bugün blogda.Bol resimli , bol açıklamalı :)