29 Haziran 2014 Pazar

Oje Aşkı ( Pastel No : 48 )

Merhabalar ,
Beni hayal kırıklığına uğratan bir ojeden bahsedeceğim bugün size.Pastel'in New Fail 2013 koleksiyonundan 48 numaralı ojesi.Buralı Olmayanlar Lokali

25 Haziran 2014 Çarşamba

Wet'n Wild Walking On Eggshells ve Far Pressleme

Merhabalar ,
Blogspot bugün düzelmiş çok şükür.Umarım tekrar farkılı bir sorun çıkartmaz blogspot.Hazır herşey düzelmişken paylaşımlarda bulunalım :))
Bugün yine iki işi bir arada yapacağım :)) Hem yeni farımı size tanıtacağı ; ki sizler zaten diğer bloglardan da biliyorsunuz ; hem de kırılan far nasıl tamir edilir onu anlatacağım.

Buralı Olmayanlar Lokali

20 Haziran 2014 Cuma

İşte Stres Altında Bile Pozitif Kalabilirsiniz

Çalışma hayatının her gün biraz daha stresli hale geldiği doğru. Stresin iş başarısını engelleyen en önemli nedenlerden biri olduğu da iyi biliniyor. İş hayatında stres bir ölçüye kadar faydalı bulunuyor fakat o ölçüden fazlası da iş ilişkilerini bozuyor, dikkati dağıtıyor, verimi azaltıyor, başarısızlığa sebep oluyor. Tüm bu olumsuzluklar üst üste gelince ister istemez sosyal hayatımız da etkileniyor.
Bu  nedenle iş yeri kaynaklı stresi azaltmanın bazı yolları var. Benim de çok kullandığım ve etkili yollardan biri olduğuna inandığım yöntem ise; strese girdiğim anlarda ufak molalarlar birlikte derin derin nefes alıp vermek. Bu işlemi arka arkaya 5-6 kez tekrarladığımda fark edilir bir rahatlama hissediyorum.
Geçtiğimiz günlerde yine stresli bir anda bu yöntemle rahatlamaya çalışırken çalışma arkadaşımın masasında granini meyve suyu şisesinin üzerine iliştirilen şöyle bir mesaj gözüme çarptı; “Sen yaptığın her işte başarılısın.” Bir anda pozitif düşünmenin çok işe yaradığını fark ettim. Sonra kendi kendime dedim ki; nefes egzersizleriyle birlikte kendimizi bu şekilde motive edebilir, içimizdeki potansiyeli dışarıya çıkarabiliriz.
Benim kartımı sizlerle paylaşıyorum.
Kendi pozitif mesajınız için granini facebook sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
https://www.facebook.com/graniniTurkiye
Bir boomads advertorial içeriğidir.

Tatile Giderken Yanımıza Hangi İlaçları Almalıyız

Merhabalar ,
Bugün yine İlaçPedia ' dan bir yazı paylaşmak istiyorum.Okullar kapanıp, tatil sezonu açılmışken yine biraz ilaçlardan konuşalım istedim.Sıcaklar da yağmura rağmen kendini yavaş yavaş hissettirmeye başladı.Belki de bir çoğumuz şimdiden tatil planları yaptık hatta yola çıktık bile.Alerjik bir insan olan ben yanıma ilaç almadan tatile ya da seyahate gittiğimi bilmem.Bu durum doğduğumdan beri de böyle olduğu için benim için oldukça sıradan bir durum.O ilaçları kullanmasam da yanımda olması bile rahatlatıyor beni.Sanırım psikolojik :))
Tatile giderken yanımıza hangi ilaçları almalıyız merak ediyorsanız hemen yazımıza geçelim :)


18 Haziran 2014 Çarşamba

Karışık Alışveriş ve Watsons Kart Sitemi

Merhabalar ,
Zaman zaman abartsam da elimdeki ürünlerim bitmeden ve ihtiyacım olmadan bir şey almamaya çalışıyorum.Ne derece başarılıyım bu konuda bilemiyorum ama :)) Son iki haftadır yaptığım alışverişlerimde tamamen ihtiyaçtan :))


16 Haziran 2014 Pazartesi

Ben Yine Çekiliş Kazandım :))

Merhabalar ,
Bu aralar şans benden yana :) Şeker gibi blogu olan Audrey geçen ay bir çekiliş düzenlemişti ve aslında çekilişi bir başkası kazanmıştı.Kazanan kişi Audrey'e geri dönüş yapmayınca çekilişi yenilemiş ve yeni kazanan ben olmuşum.Sevgili Audrey bana mail atmamış olmasaydı sanırım çekilişi tekrar yenileyebilirdi.Tabi burada çok sevgili dostum Kelebek Etkisi'ne de ayrıca teşekkür etmek istiyorum çünkü kazandığımı görür görmez haber verdi bana.

Buralı Olmayanlar Lokali

14 Haziran 2014 Cumartesi

Oriflame The One Ürünleri

Bilmem hatırlar mısınız ; bir kaç hafta önce sevgili Ezgi'nin düzenlediği çekilişi kazanmıştım.Çekiliş hediyelerim Oriflame The One ürünleriydi.Gerçi bu seriyi o kadar çok blogta okumuşsunuzdur ki benim anlatmama bile belki gerek kalmamıştır :)) Ama bir de benden okuyun :))


Buralı Olmayanlar Lokali

12 Haziran 2014 Perşembe

Oje Aşkı ( Golden Rose No: 07 )

Merhabalar ,
 Elleri temiz , bakımlı gösteren bir renk olan Golden Rose 07 numaralı oje konuğum oldu bugün :))


Buralı Olmayanlar Lokali


10 Haziran 2014 Salı

Çekiliş Kazandım :)

Merhabalar ,
İki hafta önce sevgili Ezgi'nin yani Makyaja Yeni Başlayan Kız'ın düzenlediği çekilişi kazandığımı öğrendim ve çok şaşırdım.Çünkü çekilişe katıldığımı bile unutmuştum :)) Her çekiliş kazandığımda hep bir teşekkür yazısı yazdım.Çünkü çekilişi düzenleyen kişiye teşekkür etmek benim için gerçekten çok önemli.Bu paylaşılan bir yazı  içinde minik bir teşekkür olabilir ya da şu an benim yaptığım gibi uzun uzun bir teşekkür olabilir.Ama mutlaka bir şekilde teşekkür ettim kazandığım çekilişlerde.

9 Haziran 2014 Pazartesi

Pudingli Islak Kek

Merhabalar ,
Haftaya tatlı başlayalım , tatlı ve güzel geçsin :)) Geçen akşam yaptığım kekin tarifini sizinle paylaşmak istedim.Ev ahalisi akşam akşam kakaolu kek yapmamı istedi benden.Tam yapmaya başladım keki evde kakao kalmamış.Sade kek yapmaya karar vermiştim ki gözüme kakaolu puding takıldı dolaptan.Ben de kakao yerine pudingi kullandım.Oldukça güzel bir kek oldu.Bu keki yapanlar mutlaka vardır , bana ait bir icat gibi bahsetmeyeyim ve çenem daha fazla açılmadan tarifi vereyim hemen :)))


Buralı Olmayanlar Lokali

7 Haziran 2014 Cumartesi

Mim : Seni Sen Yapan

Merhabalar ,
Sevgili Turuncu Geceler beni mimlemiş.Hemen cevaplara geçeyim.Bakalım beni ben yapan şeyler nelermiş :))
6 Haziran 2014 Cuma

Yoksa Biz İki Yüzlü Müyüz ???4 gün önce Şırnak'ta kaçak bir kömür madenin de göçük oldu.Bir madenci öldü.Kaçımızın haberi oldu bu kazadan.Kaç TV  kanalı yayınladı orada bekleyen ailelerin dramını.Kendi adıma ben utanç duyuyorum bu ikiyüzlülükten..
5 Haziran 2014 Perşembe

İlaçların Üzerindeki Kısaltmaların Anlamı Nedir ?Merhabalar ,
Bugün biraz konu dışına çıkıp ilaçlardan bahsedeceğim sizlere.İlaç kutularının üstünde yazanları hiç merak ettiniz mi ? Dürüst olmam gerekirse ben sadece prospektüsü okumakla yetinenlerdenim.
Facebookta son zamanlarda yeni bir sayfa keşfettim.Aslında sayfa yeni değil ama benim keşfim yeni.İlaçPedia isimli bu sayfada gerçekten çok faydalı bilgiler paylaşılıyor.Sayfa yöneticilerinin izniyle bu sayfadan zaman zaman paylaşımlarda bulunacağım sizlerle.Ve ilk paylaşımım ilaç kutularının üzerindeki kısaltmalarla ilgili.

4 Haziran 2014 Çarşamba

Habercilikte Sosyal Bir Devrim: Hurriyet Sosyal

Hoolaa Kermylerim !
Sizlere müthiş dijital yeniliğin haberini vermenin heyecanı içindeyim. Dünyada ilk defa uygulanan "habercilikte sosyal bir devrim yaratan " türden bir inovasyon hareketi ile Hurriyet.com.tr; yine bir ilke imza atıyor. Bir haber sitesinin sosyal tabanlı bir haber sitesine dönüşümünü okuyucularının aktif katılımı ve iletişim içinde olmalarını sağlayacak oluşumu hep birlikte etüt ediyor olacağız .
Alıştığımız haber siteciliğine çok farklı bir soluk getiren Hürriyet Sosyal ile ilgilendiğiniz kategorileri , sevdiğiniz yazarları takip ederken sosyal gücünüzü etkin bir şekilde kullanabileceğiniz ve aktif olarak dahil olabileceğimiz bir sosyal habercilik anlayışı bizi bekliyor . Bir haber sitesi hayal edin ki sosyal medya hesabınız gibi kullanıp atı olarak kendi gündeminizi yaratıp , fikirlerinizi iletebileceğiniz tartışıp eleştirebileceğiniz kişiye özel gazete imkanı sunacak size belki inanılmaz gelebilir kulağa. Ama tanıyınca dahil olacağınıza eminim.