28 Ocak 2016 Perşembe

Kenton Muhteşem Tatlı Sunumlarını Özlem Mekik’le Ulaşılabilir Kılıyor…
Yıllardır sofranızı tatlandıran ve mutfağınıza değer katan Kenton; pratik ve lezzetli birçok tatlı tarifi ve Şef Özlem Mekik in sunumu ile yıl boyunca mutfaklarınıza konuk oluyor.

25 Ocak 2016 Pazartesi

Gülümsemeye dair şaşırtıcı gerçekler: Hangi gülümseme ne anlama geliyor?

Vücut dili kullanımının en belirgin özelliklerinden olan gülümsemenin farklı çeşitleri, altında farklı anlamlar barındırıyor. Tıpkı hissederek gülümsemenin ve mutlu olmadığımız halde gülümsemenin karşımızdaki kişiler tarafından hissedilebiliyor olması gibi, nasıl güldüğümüzün de karşımızdaki kişiler tarafından algılanış biçimi farklılıklar gösterebiliyor.
Dudakları kapatarak gülümsemek

Oriflame The One Çift Etkili Maskara

Merhabalar,
Bir maskarada hepimizin ortak beklentisi nedir diye sorsam, çoğunluğumuz dolgunluk ve uzunluk deriz sanırım. Bunun için de genellikle iki maskara kullanırız. Oriflame bu iki etkiyi tek maskarada birleştirmiş. Oriflame The One Çift Etkili Maskara hem dolgunluk hem uzunluk iddiasında olan bir maskara.

Buralı Olmayanlar Lokali-Oriflame The One


20 Ocak 2016 Çarşamba

Seboreik Dermatit İçin Bitkisel Çözümler


Merhabalar,
Uzun zamandır yazmayı düşündüğüm bir konuydu dermatit konusu. Dermatit ya da bilinen adıyla egzama bir deri hastalığıdır. Birçok da türü vardır. Alerji, kullandığımız ilaçlar, kozmetikler hatta stres bile egzamaya neden olabilir.
Doğuştan alerjik bir insan olarak zaman zaman çeşitli dermatit yani egzama atakları yaşıyorum. Atakları bazen çok ağır geçirebiliyorum. Mesela geçen sene saç derimde yaşadığım seboreik dermatit yüzünden çok sıkıntı çekmiştim. Öyle bir durumdaydım ki şu hayvanın pisliğini sür geçecek deseler kafama sürebilirdim. Damdan düşenin halinden damdan düşen anlar diyerek kendimde uyguladığım ve sonuç aldığım bitkisel çözümleri sizlerle de paylaşmak istedim. Belki birilerine de ben çözüm olurum.

15 Ocak 2016 Cuma

Sunay Akın - Geyikli Park

Merhabalar,
Sunay Akın'ı hem dinlemeyi hem de okumayı çok severim. Dinleme şansımız her an olamasa da istediğimiz zaman okuma şansımız var neyseki. Son okuduğum Sunay Akın kitabı Geyikli Park oldu. Gerçi yaz başı okumuştum ama yazmayı geciktirince böyle oldu :))

Buralı Olmayanlar Lokali-Sunay Akın-Geyikli Park

12 Ocak 2016 Salı

Eva Marée Dudak Dolgunlaştırıcı ( 1 Kozmetik 2 Yorum )

Merhabalar,
Ah ne yazık ki ben de ince dudaklara sahip gruptanım. Bazen bu inceliği çok dert edebiliyorum. Yine dertlendiğim bir zamanda Eva Merée Dudak Dolgunlaştırıcı kapımı çalmıştı. Elime geçtiği andan itibaren de büyük bir hevesle kullanmaya başladım bu ürünü.

Buralı Olmayanlar Lokali-Eva Marée

8 Ocak 2016 Cuma

Flormar Too Volume Maskara

Merhabalar,
Rujdan sonra en sevdiğim makyaj malzemesi maskaralardır dersem abartmış olmam. Bir de renkli maskaralar var ki bazı renklere özellikle ayrı bir düşkünlüğüm var. Flormar Too Volume Maskara'nın Too Burgundy rengini de işte bu düşkünlük sonucu almıştım.

Buralı Olmayanlar Lokali-Flormar-Too Burgundy Maskara

6 Ocak 2016 Çarşamba

Topicrem Yüz ve Göz için Makyaj Temizleme Suyu

Merhabalar,
Son yıllarda makyaj temizleme suları ne kadar popüler oldu. Hala en çok bilinen ve kullanılan Bioderma H2O olsa da artık hemen hemen her markanın makyaj temizleme suyu var. Son dönem meşhur olan misel sular yani temizleme sularından Topicrem Makyaj Temizleme Suyunu yaklaşık bir aydır kullanıyorum.

Buralı Olmayanlar Lokali-Topicrem

4 Ocak 2016 Pazartesi

Çamaşır Yıkamanın Keyifli Hali

Ev işleri arasında her hanımın farklı favorileri vardır. Mesela kimi ütü yapmayı sever , bazıları ise yemek yapmayı. Sevdiğiniz işlerin size verdiği keyif ise bambaşkadır ve terapik etkileri vardır. Başka dünyalara gider, hayaller kurar, güzel anları hatırlar, planlar yaparsınız.
Size harika bir haberimiz var. Artık bu keyfi size yaşatan favorileriniz arasına çamaşırı da ekleyebilirsiniz :) Çünkü Rinso bunu mümkün kılıyor.
Rengarenk paketleri ile raflarda dururken bile enerjisini yansıtan Rinso, çamaşır yıkamayı kolay ve eğlenceli bir hale getiriyor. Rinso’nun Kır Bahcesi (Yeşil), Çiçek Bahcesi (Pembe) ve Büyülü Bahçe (Mor) şişeli sıvı deterjanları hem beyaz hem de renklileriniz için tortu bırakmayan bir temizlik vaad ediyor.
Rinso’nun gerçek eğlencesi, yıkama sonrası çamaşır makineninizi açtığınız anda başlıyor. Öyle ki kapağı açtığınız anda tertemiz çamaşırlarınıza eşlik eden muhteşem çiçek kokuları tüm banyoya yayıyor. İşte o an, hissettiğiniz duygular tarif edilmez. Sanki bir anda sevdiğiniz bir melodi çalmaya başlıyor ve o koku sizi alıp bambaşka bir yerlere götürüyor.