15 Ocak 2018 Pazartesi

Mac Lightscapade Aydınlatıcı

Mac'in en popüler aydınlatıcıları Soft&Gentle ve Lightscapade dersem hiç de yanlış olmaz. Hatta bu ikili Mac'in en çok satılan aydınlatıcıları bile olabilirler. Lightscapade ışıltısı Soft&Gentle kadar  belirgin olmasa da doğal duruşuyla özellikle pembe alt tonlu beyaz tenlerin çok seveceği bir aydınlatıcı.Lightscapade mavi, pembe, somon damarlarıyla güzel bir görsele sahip. Bu renkler birbiriyle homojen bir şekilde bütünleşiyor ve uygulandığında tek renk oluyor. Ambalajı siyah mıknatıslı kapaklı ambalajlardan. Klasik Mac ambalajlarından biraz farklı. 


Biraz tozutan bir yapısı var ama bunu çok da dert etmiyorum. Sim içermeyen, sedefli, yüzde gayet doğal duran bir aydınlatıcı. Tüm yüze çok hafif uygulayarak canlı, aydınlık ve sağlıklı bir görüntü elde edilebilir.


Aydınlatıcı kullanayım ama yaldır yaldır parlamayayım diyenler için bir ürün Lightscapade. Günlük makyajlar için de biçilmiş kaftan. Ama yok benim kullandığım aydınlatıcı belli olsun, uzaydan görüneyim diyorsanız pek size uygun diyemeyeceğim Lightscapade için. 
No MakeUp makyajlarda da güzel sonuç vereceğini düşünüyorum. 


Lightscapade'nin yüzümdeki doğal duruşunu sevdim. Uygulamayı RT Contour fırçasıyla yapıyorum. Gün içinde 3-4 saat dayandı ama daha uzun dayanır mı henüz deneyimleyemedim. Far olarak da kullanmayı sevdim. 
Eğer makyajınızda doğal dokunuşlar seviyorsanız bu aydınlatıcıya bir şans verebilirsiniz. 


16 yorum:

 1. harikaymış uygulayınca nasıl oluyor acep :)

  YanıtlaSil
 2. Buna bakmamıştım hiç Mac'e gittiğimde bir bakayım buna güzelmiş

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Denemeden alma Merve, deneyince zaten alacaksın :)))

   Sil
 3. Tam bizlikmiş o zaman ya günlük kullanımda hafif olması bence en güzeli 💕😊

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tüm yüze uygulanabiliyor olması da harika canımcık :)

   Sil
 4. Bence bana gönder sen onu, çok beğendim :))

  YanıtlaSil
 5. Bende bi ara bu 2sine fena kafa yormustum ama almamistim. Eger alacak olsaydim da sanirim bunu alirdim. Beyaz tenlilere en uygunu bu bence😍😍

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok beyazsan kesinlikle tam senlik Esra, bence denemelisin..

   Sil
 6. en sevdiğim aydınlatıcım kuşkusuz Soft&Gentle.. ancak günlük olarak bunu kullanmayı çok seviyorum.. ve evet günlük makyajlarda da aydınlatıcı kullanıyorum :))))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Soft&Gentle efsanesinin üstüne aydınlatıcı var mı ki ;)) Günlük makyajda aydınlatıcı kullanmayan bizden değildir :)))

   Sil
 7. Yanıtlar
  1. O zaman bir tane de sana alıyoruz Minimalcim :)

   Sil
 8. 1000 tane aydınlatıcım var hala gözüm kalıyor diğerlerinde ya bu da çok güzelmiş ama :-))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aydınlatıcılar olmasa ne yaparmışız ki :)))

   Sil