23 Şubat 2016 Salı

Karaf Restaurant Tadım Etkinliği

Dikkat bu yazı bol miktarda protein içerir.
Uyarımı da yaptıysam eğer, sizlere yepyeni bir mekandan bahsedebilirim :))

Buralı Olmayanlar Lokali-Karaf RestaurantAnkara Reşit Galip Caddesi'nde bir kaç ay önce açılan Karaf Restaurant, "Et ve Mezeden Çok Daha Fazlası" sloganıyla et ve meze konusunda oldukça iddialı görünüyor. Geçtiğimiz hafta sevgili Ayşegül ve Oburcan 'ın davetiyle bir tadım gecesine katıldık bloggerlar olarak.

Buralı Olmayanlar Lokali-Karaf Restaurant
Fotoğraf:@basakbasaranphotography


Tadıma birbirinden lezzetli mezelerle başladık. Tüm mezeler çok lezzetliydi ama illa bir sıralama yapmak gerekseydi eğer Karaf meze birinci olurdu bence.

Buralı Olmayanlar Lokali-Karaf Restaurant

Mezelerden sonra ara sıcaklara sıra geldi. Ciğer Tava lezzet olarak ortalamanın üstündeydi. Sakatatta benim için en önemli faktör yemeğin kokmamasıdır. Karaf'ta tattığımız ciğer tava koku konusunda benim için sınıfı geçti.

Buralı Olmayanlar Lokali-Karaf Restaurant
Fotoğraf:@basakbasaranphotographyMısır ununa bulanıp kızartılmış Çingene Peyniri mutlaka denenmesi gereken bir lezzet. Benim gibi peynirsever biri için mutluluk sebebiydi tadım gecesinde.

Buralı Olmayanlar Lokali-Karaf Restaurant


 Mezeler ve ara sıcaklardan sonra tadım sırası et yemeklerine geldi. Etlerin terbiyesi çok çok başarılıydı. Sevgili Ayşegül'ün tabiriyle Uzay Soslu Şaşlık meşhur gurme deyimiyle damak şaklatan bir lezzetti. Lokum ismi gibi yumuşacıktı. Küşleme ve kuzu şiş de lezzetleriyle hepimizden olumlu yorumlar aldı.

Buralı Olmayanlar Lokali-Karaf Restaurant


Ve gecenin asıl beklenen lezzeti Kafes hoş bir seremoniyle sunuldu. Kuzunun kaburga kısmından hazırlanan Kafes de lezzetiyle bizleri mutlu etti. Bu lezzetlerin yanında içki seçenekleri de oldukça fazla ve başarılı. Gittiğinizde mutlaka şarap menüsünü de inceleyin derim.

Buralı Olmayanlar Lokali-Karaf Restaurant

Karaf Restaurant'ta  dekorasyon en ince ayrıntısına kadar düşünülmüş. Oldukça şık ve nezih bir mekanda dostlarla buluşmak keyifli olacaktır. 

Buralı Olmayanlar Lokali-Karaf Restaurant

Mekandaki şıklık lavaboda bile devam ediyordu. Müşterilerine kendisini önemli hissettirmek adına hiç bir noktayı atlamamış Karaf Restaurant.

Bütün gece boyunca hoş müzikler yemeğimize ve sohbetimize eşlik etti. Müziğin sesi de sohbeti engelemeyecek yükseklikteydi. Bu da son bir detay olsun mekana dair.

Bu hoş mekanla tanışmama vesile olan Ayşegül ve Oburcan' tekrar teşekkür ederim.

Görüşmek üzere...

9 yorum:

 1. Gerçekten de çok şık bir mekanmış. Çok fazla et seven biri değilim ama denenebilir :)

  YanıtlaSil
 2. Ne kadar güzel bir mekanmış orası öylee bayıldım ♥

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Oldukça şık ve yemekleriyle de şahane bir mekandı :)) Ankara'ya gelince götüreyim seni :))

   Sil
 3. Başta uyardığın halde baktım:)))))ben de bir ara hastalandım diye tekrar et yemeye başlamıştım, tavuk, dolma vs. ama sonra yine yapamadım. Tavuk belki...hele kuzu mümkün değil:(( kuzu bana kedi gibi geliyor..:( ama burası tam oğluma göreymiş, teyzesinin tersine ete bayılıyor, kuzu da yiyor, domuz da yiyor, :))))doğanın kanunu teyze diyor:((
  afiyet olsun:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Eskiden etle benim de çok aram yoktu. Olsa da olur olmasa da olur hesabı yani. Ama kronik anemi hastası olunca ve bitkisel demir kaynakları benim durumumdaki anemi hastalarında işe yaramayınca yemek düzenimde ete daha çok yer vermeye çalışıyorum artık. Ama kuzu konusunda da sana katılıyorum Bücürüğüm. Az büyüsünler ben razıyım yemem :)) Ama sen de eti eksik etme sofrandan :)

   Sil
 4. çok iştah açıcı ama bu fotoğraflar :)))

  YanıtlaSil