27 Nisan 2015 Pazartesi

Maeve Bincy - Hayatın Ta Kendisi Lokantası

Merhabalar,
Uzun zaman oldu kitap yazmayalı bloga. Kitap okumadığımdan değil tamamen unutkanlığımdan kaynaklı bu yazmama durumum.
Maeve Bincy ilk defa okuduğum bir yazar oldu. Şubat ayında yaptığımız etkinlikte Kelebek Etkisi 'nin bana gönderdiği en özel hediye bu kitap oldu. Çünkü canım arkadaşımın da ilk okuduğu ve kendisi için çok özel bir Maeve Bincy kitabıymış Hayatın Ta Kendisi Lokantası. Canım arkadaşıma bu özel hediye için çok teşekkür ederim.

Buralı Olmayanlar Lokali-Maeve BinchyHikayenin merkezinde Quentins Lokantası var. Dublin'deki bu lokantaya gelen her insanın, çalışan her personelin bir hikayesi var. Ana karakterlerden olan Ella ve arkadaşlarının lokantanın belgeselini çekmek istemesiyle yolu lokantayla kesişen insanların hikayelerini öğrenmeye başlıyoruz. Ve aslında hiçbir şeyin dışardan göründüğü gibi olmadığını da bir kez daha bu kitap sayesinde öğreniyoruz.
Günün yorgunluğunu atmak ve kafayı boşaltmak için harika bir kitaptı. Kitaplarım benim için değerlidir ve Hayatın Ta Kendisi Lokantası'da kitaplığımdaki en özel kitabım artık benim.

Görüşmek üzere...

8 yorum:

 1. bu bir seri aslında diğer kitaplarını da okumanızı tavsiye ederim :) maeve binchy kitapları benim için de çok özel :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. diğer kitaplarını da merek ettim, en kısa zamanda okumayı düşünüyorum.
   Sevgilerimle :)

   Sil
 2. Beğenmene sevindim canım benim için çok özel bir yeri vardır bu kitabın:))

  YanıtlayınSil
 3. Yazarın iki kitabını okudum "geri döneceksin" ve "yalnız kadınlar sokağı" ikiside çok güzel di. Bunuda merak ettim doğrusu. Sevgiler

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. diğer kitaplarını merak ediyorum ben de.
   sevgilerimle :))

   Sil
 4. Meavy Binchy neredeyse tüm romanlarını okudum. Gerçekten çok ama çok seviyorum kitaplarını. Sarah Jio da okumalısın zaten Meavy sevdiysen onuda seversin mutlaka :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. tavsiye için teşekkürler, en kısa zamanda her iki yazarında tüm kitaplarını okuma şansım olur inşallah :)

   Sil