17 Kasım 2014 Pazartesi

Tess Gerritsen - Cerrah


" Yüreğinizin çarpmasına, nabzınızın hızlanmasına hazırlanın...Eğer aradığınız yüksek voltajlı gerilimse, doğru kitabı buldunuz demektir." Romantic Times
Kitabın tanıtım yazılarından birisi buydu.Cerrah, Tess Gerritsen'in okuduğum ilk kitabı.Sürükleyici bir tıbbi-gerilim romanı.
Tıp fakültesinden atılan eski bir tıp öğrencisinin işlediği seri cinayetleri anlatıyor kitap.Katil tıp fakültesinden atıldıktan sonra eğitimini yine sağlık üzerine tamamlayıp bir laboratuvar çalışanı oluyor.Kurbanlarını da kan tahlili yaptıran kadınlar arasından seçiyor.Kurbanların hepsinin ortak özelliği daha önce tecavüze uğramış olmaları.Gecenin korunmasız karanlığında sessizce kurbanların evlerine girip bir cerrah titizliğiyle cinayetlerini işliyor.
Eski bir dahiliye uzmanı olan Tess Gerritesen'in tıbbi betimleri ve kullandığı tıbbi terimler kitabı daha da heyecanlı yapmış.
Dizilerle aranız iyiyse kitabın kahramanlarından birisi tanıdık gelebilir size. Kitap Rizzoli ve Isles dizisinin başlangıcı gibi.Gerritsen bu kitapta yarattığı Jane Rizzoli karakterini daha sonraki romanlarında daha sık kullanmış.Hatta sadece Rizzoli ve Isles serisi yazıyor artık diye eleştireler de var yazara.
Eğer gerilim romanlarını seviyorsanız ve ben gibi Tess Gerritseni'i daha önce okumadıysanız ; bu kitap iyi bir başlangıç olabilir.

Görüşmek üzere...

15 yorum:

 1. Bir süredir okumak istiyorum bu kitabı elime geçmedi bir türlü. Gerilim yazarları arasında iddialı isimlerden.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kitaplıktan bana uzun zamandır göz kırpıyordu ama daha yeni elime aldım.Yazım dilini beğendim ben de yazarın.

   Sil
 2. Aayy inanmıyorum canımcım! Benimde ilk okuduğum Tess Gerritsen kitabı Cerrah'tı. Bak bir ortak noktamız daha çıktı. :) Valla 3-4 yıl önce okumuş olmama rağmen aklımdan çıkmıyor, müthiş sürükleyiciydi. Rizzoli & Isles dizisinide seviyorum, sürekli izlemesemde arada izlerim. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Daha ne ortak noktalar buluruz az kurcalasak :)) Uzun zamandır bekliyordu okumam için hatta benimle yolculuklara bile gittiler devam kitabıyla ama okumak için boşa bekletmişim :)) Diziyi ben de seviyorum ,tv de rastladıkça izliyorum :-) Ve seni çok öpüyorum :)))

   Sil
  2. Kesinlikle kurcalasak neler neler çıkar :) Bende seni çok öpüyorum canım :))

   Sil
 3. Korkunçlu :)))şeyleri okuyamıyorum, filmse izleyemiyorum...geçen gün testere vardı hemen kapattım:)))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Korkunçlu filmleri ben de sevmiyorum.Ama kitapları seviyorum.Tess Gerritsen çok korkunçlu gelmedi bana , Grange daha korkunçlu :)))

   Sil
 4. başlangıç Gerritsenle ypılacaksa , bu en iyisi :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Doğru bir başlangıç yapmışım o zaman :)))

   Sil
 5. Artık bu yazarı ben de okusam iyi olacak, her yerde o:) Gerilim de severim hem.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Gerilim seven bir okur olarak kesinlikle tavsiye ederim :))

   Sil
 6. müthiş yaaaa :) fuara da geldiiiii yaaa :)

  YanıtlaSil
 7. çırak da var ya neydi beee ikisi deee :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İki gün önce onu da okuyup bitirdim , yazılmayı bekliyor :))

   Sil